13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

20-06-2004, 20:35
W dniach 19-20 czerwca 2004 w Rauris reprezentacja Polskiego Bractwa Kopaczy Złota wzięła udział w Mistrzostwach Austrii. Tadeusz Wasilewicz z Wilkowa w kategorii profesjonalistów zajął II miejsce. W tej samej kategorii Roman Drozd z Poznania zajął miejsce 14. Bardzo dobrze spisali się Jarosław i Piotr Dudkiewiczowie, którzy w kategorii zespołów dwuosobowych uplasowali sie na 4 pozycji. Wysokie wyniki naszych zawodników pozytywnie nastrajają przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata. Tegoroczna edycja odbędzie się w Słowacji w dniach 16-22 sierpnia w miejscowości Żarnowica. Z niecierpliwością oczekujemy na ich rozstrzygnięcie. Wszystkim życzymy jak najlepszych wyników i trzymamy za Was kciuki. Drugim ważnym, godnym uwagi wydarzeniem było uczestnictwo ekipy Polskiego Bractwa Kopaczy Złota w obchodach "Roku Schronisk PTTK", odbywających się w dniu 20 czerwca w Szklarskiej Porębie, w Schronisku "Szrenica" położonym 1195 m npm. W ramach święta turystów przecierających szlaki górskie zaprezentowano barwne średniowieczne wystepy oraz pokazy płukania złota nawiązując do tradycji wydobywania złota na Pogórzu Kaczawskim.